haci-naciye-ates-okullari-yerleske-darende-malatya

Yerleşke

Okul yerleşkemiz; Darende’nin tarihinde ilim ve irfan merkezi olarak bilinen, geçmişte çok sayıda medresenin yer aldığı Zâviye Mahallesinde, Eskişehir Mevkii olarak bilinen alanda kurulmuştur. Zengibar Kalesinin eteklerinde, tarihi Darende Ulu Camii’nin hemen önünde yer alan okulumuz, tarihi Dânâ Bey Minâresini de içine alacak şekilde inşâ edilmiştir.

Ferah Alan

5000 m2 açık alana sahip olan okul yerleşkemizde; öğrencilerimizin teneffüs aralarında rahatça vakit geçirebilmeleri ve nefes alabilmeleri için yeşil alan içerisinde ahşap kamelyalar inşa edilmiştir. Pandemi ve yaz dönemlerinde gerektiği takdirde açık havada ders işlemeye uygun hale getirilebilmektedir.

Ulaşım

Okul yerleşkemiz Darende ilçe merkezine 2 km uzaklıktadır. Darende'nin inanç turizmi açısından sıklıkla ziyaret edilen Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi'ne 1 km mesafede olan yerleşkemizin ulaşımı son derece kolaydır. Özel araç ile gelen misafirlerimiz D300 Malatya-Kayseri karayolundan Somuncu Baba istikametine dönerek okulumuza ulaşabilirler. Mobil haritalar üzerinden okulumuzun ismini yazarak yol tarifi alınabileceği gibi, ilçe merkezine gelen misafirlerimiz taksi veya dolmuşlar ile de okulumuza ulaşım sağlayabilirler.

Güvenlik

Okulumuzda görevli güvenlik personelimiz okul girişinde gerekli kontrolleri yapmakta, okulumuza yabancı girişine izin vermemektedir. Ayrıca Pandemi sürecinde MEB tarafından belirlenen kontroller yine personelimiz tarafından yapılmakta, okulumuzun güvenliği için güvenlik kamera sistemimiz 24 saat kayıt almaktadır.

Barınma

Okulumuz öğrencileri için Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından ücretsiz yurt hizmeti sunulmaktadır. Okul yerleşkemize yürüme mesafesinde olan Ahmet Şemsettin Ateş Erkek ve Ayşe Sıdıka Hanım Kız Öğrenci yurtlarımız; rahat ve ferah ortamları ile öğrencilerimize ev sıcaklığında bir ortam sağlamaktadır. Yurtlarımızda barınmanın yanı sıra 3 öğün yemek, bilgisayar odası, etüt ve rehberlik hizmetleri de verilmektedir.

Sınıflar

Geniş ve ferah yerleşkemizde sınıflarımız öğrencilerimizin rahat bir eğitim alabilmeleri için hazırlanmıştır. Akıllı Tahta ile teknoloji kullanımını destekleyen sınıflarımızda, Pandemi sebebiyle öğrenci sıraları mesafeli şekilde konumlandırılmıştır. Yerleşke bahçemiz gerektiğinde sınıf olarak hazırlanabilmekte derslerimiz doğa içerisinde işlenmektedir.

Oyun Alanı

Yerleşke içerisinde bulunan kapalı spor salonumuz ve bahçede bulunan açık spor alanlarımız Beden Eğitimi derslerinde öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Hava şartlarına göre öğretmenlerimiz ilgili alanları değerlendirmektedir.

Temizlik & Hijyen

Kurulduğu günden beri temizliğe büyük önem veren kurumumuz her yıl okulum temiz projesine başvurmakta ve bu alanda sürekli takdir görmektedir. MEB tarafından okulların temizliği ve hijyeninin hedeflendiği "Okulum Temiz" projesi kapsamında "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" ile gerekli şartların sağlanması ile TSE tarafından belge verilmektedir. Ayrıca okulumuz Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları işbirliğiyle yürütülen "Temiz Okul Sağlıklı Okul" projesi çerçevesinde hijyen şartlarını sağlayan okullara verilen "beyaz bayrak" sahibidir.

Güvenlik

5000 m2 açık alana sahip olan okul yerleşkemizde; öğrencilerimizin teneffüs aralarında rahatça vakit geçirebilmeleri ve nefes alabilmeleri için yeşil alan içerisinde ahşap kamelyalar inşa edilmiştir.

" Örnek İnsan Olmak İçin"

Yerleşke
Ferah Ortam
Ücretsiz Yurt
Temiz Okul
Güvenlik
Sportif Aktiviteler
Sosyal Faaliyetler
Okulum Temiz
Geziler
Bilim Şenliği
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Etütler
Teknoloji Kullanımı
Spor
Previous
Next
Share on facebook
Share on twitter