haci-naciye-ates-okullari-anadolu-lisesi

Anadolu Lisesi

Tecrübe

2004-2005 eğitim döneminden itibaren Anadolu Lisesi olarak hizmet veren kurumumuz; alanında uzman öğretmen kadrosu, başarı odaklı eğitim kalitesi ve rehberlik çalışmaları ile yıllardır Darende'den ülkemizin çeşitli illerindeki üniversitelere öğrenci yetiştirmektedir.

Yerleşke

Darende tarihinde ilim ve irfan merkezi olarak anılan Eskişehir Mevkii'nde, 5000 metrekare açık alana sahip, tarihi ve doğal güzellikler içerisinde yer alan yerleşkemiz ile öğrencilerimize huzurlu bir ortam sunuyoruz.

Ücretsiz Yurt

Şehir dışından gelen öğrencilerimiz için ücretsiz yurt imkanı sunmaktayız. Yurtlarımızda öğrencilerimizin barınma ve yemek ihtiyaçlarının yanı sıra, ders telafileri ve rehberlik ihtiyaçları için yurt saatlerinde destek verilmektedir.

Sınavlar

Eğitim ve öğretim sistemimiz; öğrencilerimize yönelik haftalık ödevler, KKT(Konu Kavrama Testleri) ve deneme sınavları, hafta sonu telafi etütleri, YKS hazırlık kursları, rehberlik ve kariyer planlama programları ile %95 üniversite kazandırma başarısı göstermektedir.

Sürekli çevrimiçi

Pandemi döneminde, kurduğumuz özel uzaktan eğitim sistemi ve 8550 saat çevrim içi ders ile öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamasını sağlıyoruz. Kısıtlama günlerinde dahi eğitime devam ediyoruz.

Değerler

Millî ve manevi değerlere büyük önem veren kurumumuz, öğrencilerimizin bu değerlere sahip olması, ahlâkî açıdan etrafına örneklik teşkil etmesi ve nerede bulunursa bulunsun devletimizin ve milletimizin hizmetinde olması gâyesiyle bireyler yetiştirmektedir. Kurulduğu günden günümüze yüzlerce mezunumuz ülkemizin farklı illerinde her kademede görev yapmakta ve etrafına örnek olmaktadır.

Teknolojik

Çağımızın gerektirdiği şekilde mobil uygulamalar üzerinde öğrencinin okul ile olan tüm durumları anlık takip edilebilmektedir. Ayrıca okulumuzda akıllı tahta sistemi aktif olarak kullanılmakta, öğrencilerimiz güncel teknolojik imkanlarla eğitim görmektedir.

Kültür - Sanat

Öğrencilerimiz ile sosyal ve kültürel faaliyetler düzenliyor, sanatsal aktiviteler ve kurslar ile öğrencilerimizin becerilerini geliştiriyoruz.

Yabancı Dil

Ağırlıklı yabancı dil dersi olarak İngilizce eğitiminin yanı sıra öğrencilerimize seçmeli ders olarak; Almanca, Fransızca ve Arapça dersleri de veriyor, farklı dil ve kültürleri tanımalarını sağlıyoruz.

Okumalar

Yeni nesil sınav sorularının gereklerinden olan; okuduğunu anlama, analiz etme ve doğru sonuca ulaşma yeteneklerini geliştirmeleri için öğrencilerimizle kitap okuma programları düzenliyor, onları kitap okumaya teşvik ediyoruz.

Manevi Gelişim

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra manevi gelişimlerini de destekleyecek çalışmalar yapıyoruz. Manevi gelişim eğitimleri kapsamında öğrencilerimize; Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuma, ezber kazanımları, Kur’an’ı anlama çalışmaları, Peygamber Efendimizin hayatı, güzel ahlak eğitimi, adab-ı muaşeret, İslam’ı anlama ve mesajını kavrama ile ilgili eğitimler veriyoruz. Hafızlık kurslarında yer alan öğrencilerimizi burslu olarak alıyor ve eğitimlerine devam etmelerini sağlıyoruz.

" Örnek İnsan Olmak İçin"

Yerleşke
Ücretsiz Yurt
Temiz Okul
Sportif Aktiviteler
Sosyal Faaliyetler
Geziler
Bilim Şenliği
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Ağaç Dikimi
Etütler
Teknoloji Kullanımı
Musikî
Spor
Değerler
Previous
Next
Share on facebook
Share on twitter