haci-naciye-ates-okullari-rehberlik

Rehberlik ve
Kariyer Danışmanlığı

Rehberlik

Öğrencilerimizin gelişimsel dönemlerine uygun ve çözüm odaklı hazırladığımız programlarımızla, öğrencilerimizin akademik, sosyal-duygusal ve kariyer gelişimlerini desteklemek amacıyla öğrencilerimize ve ailelerine yönelik rehberlik çalışmaları yapıyoruz.

Çözüm Odaklı

Sağlıklı yaşam, duygu farkındalığı, duyguları doğru ifade edebilmek, doğru arkadaşlık kurabilmek, yardımlaşma, paylaşma, empati, iletişim becerileri, sorumluluk gelişimi, büyüme ve ergenlik, sosyal becerileri geliştirme, karar verme becerileri, stres yönetimi, sınav kaygısı, doğru sosyal medya ve teknoloji kullanımı, motivasyon gibi pek çok konu hakkında öğrencilerimizle çalışıyoruz.

Kariyer Planlama

Öğrencilerimizin okul hayatı boyunca akademik gelişimlerini desteklemek ve akademik başarıyı artırmak için görüşmeler yapıyor, bireysel rehberlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini tanımasına, ilgi, yetenek, beceri ve kişilik özelliklerini keşfetmesine yönelik uygulamalar yapıyor, meslekleri, üniversite ve bölümleri tanımasına, iş dünyası farkındalıklarının artmasına yönelik etkinlikler ve geziler düzenliyoruz. Test ve anket yöntemleri ile öğrencilerimizin kariyer gelişimini izliyor, kariyer planlama becerilerini geliştiriyoruz.

Veli İletişimi

Rehberlik hizmetlerimiz kapsamında ailelerimiz ile sürekli iletişimde bulunuyor, aile tutumları, iletişim, sınav kaygısı, kariyer planlama gibi konularda istişare ve yönlendirmelerde bulunuyoruz. Velilerimizin desteği ve işbirliği ile öğrencilerimizi mutlu ve başarılı bir geleceğe hazırlıyoruz.

Sınav & Tercih

Öğrencilerimizin sınav hazırlık süreçlerini danışman öğretmenlerimizle birlikte takip ediyoruz. YKS başvuru süreçlerinde öğrencilerimize destek veriyor, sınav sonuçlarının açıklanmasıyla velilerimizin de katılımıyla tercih ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

" Örnek İnsan Olmak İçin..."

Share on facebook
Share on twitter