haci-naciye-ates-okullari-bilim-sanat-spor-senligi-1

7. Geleneksel Bilim Sanat ve Spor Şenliği

Özel Hacı Naciye Ateş Okulları ve İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü işbirliğinde bu yıl 7’cisini gerçekleştirdiğimiz “Bilim, Sanat ve Spor Şenliğimiz” büyük ilgi gördü.

Okul bahçemizde düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Şenliğin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürümüz Dr. Şaban Yılmaz, öğrencilerin bilime, sanata ve spora olan ilgilerini arttırmak ve derslerinde öğrendiklerini uygulama imkan vermek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Yılmaz, proje çalışmalarında emeği geçen, İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü hoca ve öğrencileri ile ilçe protokolüne teşekkür ederek, “Öğrencilerimizin bilimsel çalışmalara olan ilgisini arttırmayı amaçlayan şenliğimiz, yeteneklerini geliştiren, kendini toplum önünde rahat ifade eden ve kendine her daim güvenen geleceğin mucitlerini yetiştirmeyi hedeflemiştir.” diye konuştu.

İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Gültek ise bilim şenliklerinin, öğrencilerde bilimsel merakı uyandırma ve yeni yaratıcı fikirlerin üretimine katkı sağlamak adına çok önemli olduğunu kaydetti.

Ziyaretçi ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği şenlikte, deneyler ve görsel şovlar çocuklardan büyük beğeni aldı. Fen bilimleri, görsel sanatlar, farklı fizik, kimya ve biyoloji deneyleri de öğrenci ve ziyaretçiler tarafından ilgi ile gözlemlendi.

Etkinlik kapsamında okul öğrenci ve velileri, Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Şenliğe ilçe Kaymakamı Ökkeş Safa Türkoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Atıcı, Jandarma Komutanı Üsteğmen Ufuk Kale, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Müftü Muhammed Yusuf Yaşar, Hulusi Efendi Vakfı Genel Müdürü Resul Kesenceli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda emeği geçen, İnönü Üniversitesi öğretim üyesi ve öğrencilerine, okul öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ve kıymetli misafirlerimize teşekkür ederiz.

Okulumuzdan Haberler

Share on facebook
Share on twitter